Terasy

Realizujeme terasy z různých dřevin. Naše nejdostupnější dřevo, které se používá na výrobu teras je modřín. Na evropském trhu dominuje modřín evropský a sibiřský. Našim klientům doporučujeme modřín sibiřský. Díky místům a podmínkám, ve kterých vyrůstá, je totiž odolnější. Hustota jeho dřeva je už na pohled ve srovnání s evropským modřínem vyšší.

Na trhu máme celou řadu možností, z jakého materiálu terasu zrealizovat. Z evropských dřevin bych chtěl zmínit terasu z akátu. Je to materiál cenově dostupnější, než terasy z exotických dřevin. Akát je středoevropská dřevina s extrémní životností. Je mezi našimi dřevinami nejtvrdší, proto je stejně jako modřín vhodná na terasy v exteriéru.

Cenově náročnější jsou však terasy z exotických dřevin, např. bangkirai, massaranduba, bukit, merbau, garapa, ipe, teak barmský, teak javský.

Terasy a jejich údržba:

Terasy vlivem povětrnostních vlivů stárnou, mění barvu a tzv. šednou. Proto na trhu existuje mnoho olejových nátěrů. Např. nátěr barvou německé výroby Osmo. Jeho nejlepší vlastností je, že dokáže vyhladit povrch a dokonale odpuzuje vodu a nečistoty.

V dnešní době plastu už betonový základ pod terasy neděláme. Namísto toho realizace provádíme nejčastěji pomocí plastových terčů, které mají různé výškové nastavení. Tyto terče pak tvoří hlavní nosnou a vyrovnávací složku k realizaci teras.

Cena od 2 000 Kč za m2.

Proč my